telefonJsme Vám k dispozici na 608 006 116

Měření Bodystat – analýza těla

měření Bodystat

Našim klientům nově nabízíme měření a analýzu těla přístrojem Bodystat 1500. Pomocí tohoto přístroje získáme velmi přesné a důležité informace o celkové kondici klienta. Přístroj Bodystat měří velmi precizně množství svalové a tukové hmoty a také množství vody v těle. Měření přístrojem Bodystat probíhá pomocí BIA – bioelektrické impedační analýzy.

Měření Bodystat - analýza těla
350 Kč
Objednat

Co přesně Bodystat měří?

Přístroj nabízí velmi přesné a podrobné měření tuku v těle a mnoho dalších důležitých výpočtů, které mají podstatnou vypovídací schopnost o vaší celkové kondici:

  • Procento tělesného tuku a vypočtenou hmotnost tuku
  • Procento aktivní tělesné hmoty a vypočtenou hmotnost aktivní tělesné hmoty
  • Procento vody v těle a vypočtenou hmotnost vody v těle
  • Rozsahy optimálních hodnot pro každou z výše uvedených kategorií včetně ideální tělesné hmotnosti na základě skutečné analýzy těla měřené osoby
  • Hmotnost bezvodé aktivní tělesné hmoty ATH
  • Hodnota bazálního metabolismu (BMR)
  • Průměrná denní kalorická potřeba
  • Body Mass Index (BMI) plus doporučený rozsah hodnot
  • Poměr pas/boky, což je důležité hledisko pro sledování kardiovaskulárního rizika

Co je to BMR?

Hodnota BMR je asi jednou z nejzajímavějších hodnot, kterou při měření na Bodystatu získáme. BMR je hodnota bazálního metabolismu v klidovém režimu. Jinak řečeno, je to základní spotřeba lidského těla k zachování základních tělesných funkcí, jako je činnost srdce, mozku, plic a ostatních životně důležitých orgánů bez všech dalších aktivit (sport, úklid, práce…). BMR si můžeme aktivně zvýšit silovým sportem a kardio cvičením (plavání, chůze, jízda na kole, běh), protože nárůstem svalové hmoty dochází také ke zvýšení BMR. Jinými slovy, aktivní člověk má větší spotřebu a může tedy mít i větší příjem, aniž by ukládal energii do tukových zásob. Oproti tomu se však BMR snižuje s věkem a ztrátou svalové hmoty, ale také v případě častého kalorického příjmu pod hodnotu BMR. Tělo se naučí více šetřit energií.

Je potřeba se na měření na Bodystatu nějak speciálně připravit?

Doporučujeme 2 hodiny před měřením vynechat veškeré stimulanty, jako káva, cola, energy drinky a podobně.

Jak měření přístrojem Bodystat probíhá?

Měření na Bodystatu probíhá vleže a na ruce a nohy klienta jsou přilepeny vodivé elektrody, které jsou propojeny s měřicí jednotkou. Po zadání vstupních informací klienta (výška, váha, pohlaví, věk, úroveň fyzické aktivity nebo míry pasu a boků) získáme během pár sekund velmi přesnou analýzu těla. Při měření prochází celým tělem bezpečný signál (velmi slabý elektrický proud) generovaný bateriemi a měří bioelektrickou impedanci při pevné frekvenci 50 kHz. Během několika vteřin se pak na displeji zobrazí komplexní analýza těla. Klient obdrží výstup z tiskárny, na kterém je přehledná a přesná analýza jeho těla v českém jazyce.

Je pro mě měření přístrojem Bodystat vhodné?

Měření Bodystatem je vhodné pro všechny věkové skupiny. Měření není v hodné pro těhotné ženy a pro osoby s kardiostimulátorem.

Back to Top

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Použitím webu s tím souhlasíte. ... zobrazit podrobnosti

Rozumím