telefonJsme Vám k dispozici na 608 006 116

Odstranění pigmentových skvrn

Odstranění pigmentových skvrn

Příčiny vzniku pigmentových skvrn zpravidla nelze přesně určit a jejich odstranění nebývá snadné. Pigmentové skvrny jsou zpravidla dobře patrné útvary na pokožce a dříve byly všeobecně označovány jako stařecké skvrny. Dnes již ale víme, že příčin vzniku pigmentových skvrn bývá mnoho a mezi ty hlavní patří zejména: věk, těhotenství, nadměrné vystavování pokožky slunečnímu záření nebo záření v soláriu, užívání antikoncepce, antibiotik nebo jiných léků. Svoji roli zde také může sehrát dědičnost. Větší sklon k tvorbě pigmentových skvrn mají osoby s tmavší barvou pleti. Zvýšená tvorba pigmentových skvrn je u žen středního věku a oprávněně je považujeme za závažný kosmetický problém. Pokožka s pigmentovými skvrnami zkrátka nevypadá mladistvě. Nežádoucí pigmentace se většinou vyskytují v obličejové části, v dekoltu, nebo na rukou, tedy v těch částech těla, které jsou nejvíce vystaveny slunečnímu záření. Mohou se ale vyskytnout i na jakékoliv jiné části těla.

Ceník
Služba 1 ošetření
Obličej 1 990 Kč
Obličej+ krk 2 500 Kč
Krk 1 000 Kč
Dekolt 1 800 Kč
Obličej+krk+dekolt 3 000 Kč
Hřbety rukou 1 800 Kč
1 pulz 300 Kč
Objednat

Jakou metodu zvolit pro odstranění pigmentových skvrn?

V současné době je více možností odstranění nežádoucích pigmentací. Z námi nabízených metod k odstranění pigmentových skvrn Vám můžeme doporučit například šetrný chemický peeling ENZYMACID nebo komplexní péči o pigmentovanou pokožku pomocí metody PERFECTION. Jednou z nejoblíbenějších metod je způsob odstranění pigmentových skvrn pomocí IPL. Tato metoda je oblíbená zejména pro svoji bezbolestnost a dobré výsledky. Přístroj požívaný na Klinice krásy Anděl je EXILITE II firmy BTL, což je díky svým technickým parametrům jeden z nejvýkonnějších IPL. Díky intenzivnímu působení energie IPL dochází v pokožce k přeměně světelného záření na teplo, které je vázáno na melanin – kožní barvivo. Tato tepelná reakce způsobuje rozpad pigmentové skvrny a její pozvolné vyblednutí.

Jak odstranění pigmentových skvrn probíhá?

Po vstupní konzultaci a vyplnění zdravotního dotazníku Vaši pleť důkladně očistíme a zbavíme případného make-upu a nečistot. Stanovíme fototyp Vaší pleti a rozsah a intenzitu ošetření. Vaše oči budou během ošetření chráněny brýlemi. Poté na ošetřovanou pokožku naneseme silnou vrstvu chladivého gelu a uděláme testovací pulz. Pokud je zvolená intenzita v pořádku, pokračujeme s ošetřením. Během samotné procedury vnímáte štípání. V případě jednotlivé pigmentové skvrny stačí zpravidla jeden až dva pulzy IPL. Nejčastěji ošetřovanou oblastí je celý obličej a hřbety rukou.

Jaká jsou doporučení před a po odstranění pigmentových skvrn IPL?

Vzhledem k intenzitě ošetření doporučujeme měsíc před a měsíc po, vyhnout se intenzivnímu slunečnímu záření. Z tohoto důvodu se také toto ošetření neprovádí v letních měsících, ale pouze v sezóně podzim až jaro. Po proceduře samotné bude Vaše pleť začervenalá a v místě odstranění pigmentových skvrn se mohou vytvořit drobné stroupky, které neloupeme. Doporučujeme ten den nepoužívat žádné kosmetické přípravky, vyhnout se sauně a bazénu. A během celé kůry IPL používat ochranné krémy s faktorem alespoň 30.

Pro koho je metoda odstranění pigmentových skvrn vhodná?

Tuto metodu Vám můžeme doporučit v případě problémů již od 18 roků. Horní věková hranice není omezena, záleží na celkové fyzické kondici klienta. Vstupní zdravotní konzultace je zdarma. Všeobecně se dá říct, že tento typ ošetření není vhodný pro osoby s onemocněním očí, pro těhotné, pro klienty s rakovinou kůže, pro osoby s poruchou srážlivosti krve a epilepsií a v některých dalších případech.

Je ošetření potřeba opakovat?

Toto je potřeba posoudit individuálně. Záleží na celkové ploše a barevné intenzitě pigmentových skvrn. Ale většinou jsou potřeba 2 až 4 ošetření s odstupem 4 týdny.

Back to Top