telefonJsme Vám k dispozici na 608 006 116

Léčba akné

Akné, léčba akné

Nabízíme celou řadu možností, aby byla léčba akné co nejvíce efektivní. Akné je problematické kožní onemocnění, kterým si v určité fázi života projde každý z nás. Zmírnění a léčba akné nebývá snadnou záležitostí a je potřeba především stanovit o jaký druh se jedná a následně můžeme klientovi doporučit nejen vhodnou léčbu akné, ale také funkční domácí péči. Důvody vzniku akné mohou pocházet jak z vnitřních tak i z vnějších vlivů. Za hlavní příčiny jeho vzniku můžeme označit: hormonální změny, nadměrnou konzumaci cukru a špatné stravovací návyky, ale také vlivy okolí. Na Klinice krásy Anděl Vám doporučíme to nejlepší ošetření pro Vaši pokožku a nabídneme Vám hned celou řadu procedur v péči o problematickou pleť a léčbu akné. Léčba akné u nás probíhá pomocí IPL EXILITE II, ale také pomocí kosmetických produktů, které jsou zaměřeny na jednotlivé tipy akné a jeho léčbu.

Ceník
Služba 1 ošetření
Obličej 1 990 Kč
Obličej+krk 2 500 Kč
Krk 1 000 Kč
Dekolt 1 800 Kč
Obličej+krk+dekolt 3 000 Kč
Ramena 2 000 Kč
Záda 6 000 Kč
Polovina zad 3 000 Kč
Objednat

Akne vulgaris a jeho léčba

Jedná se o běžné akné mladistvých, které se objevuje v okolí puberty. Příčinou tohoto druhu  je hormon androgen. Projevy jsou především různé černé tečky a uhříky, ale můžou se objevit i jeho závažnější formy, jako jsou různé hnisavé bouličky či abscesy. Po ukončení puberty většinou pomalu odezní, ale mnohdy je léčba akné tohoto druhu nezbytná. Některé formy mohou přetrvávat až do dospělosti. Vhodnou léčbou akné také můžeme předejít komplikacím a pozdějším potížím se vzhledem pokožky v obličeji. Bohužel také po těžších formách akné často zůstává pokožka zhrublá s možnými jizvami, proto pokud Vás toto onemocnění trápí, nepodceňujte vhodnou léčbu. Pokud chceme příznaky zmírnit, je nutné se naučit o pokožku obličeje pořádně pečovat a dodržovat jisté hygienické zásady. Častým omylem let minulých bylo to, že se akné léčilo nevhodnými přípravky na lihové bázi, které často pokožku vysušovaly a léčily pouze zdánlivě. Opak byl však pravdou. Takto opakovaně vysušovaná pokožka využívaná má naopak ještě větší tendence zvýšit produkci mazu a tím se následně stav pleti opět zhoršuje. Totéž platí o mytí problematické pokožky klasickými mýdly, které opět pokožku nadměrně vysušují. Pro mladistvou a problematickou pokožku Vám můžeme doporučit ošetření ACTI BIOTIC, které jako účinná léčba akné pokožku okamžitě zklidňují a viditelně mírní. Tato špičková kosmetická péče má řadu i pro domácí použití, kterou Vám v našem salonu sestavíme na míru. Tak získáte opravdu komplexní péči.

Hormonální akné a jeho léčba

Tento druh akné se týká žen, které mají zvýšenou hladinu mužského hormonu androgenu. Tento tip bývá obzvláště nepříjemný a vyskytuje vlivem hormonální nerovnováhy u mladších žen, ale často se objeví i u žen středního věku a to klidně i kolem 40, 50 let. Častou příčinou jeho vzniku v pozdějším věku ženy bývá vysazení hormonální antikoncepce. Některé ženy užívají hormonální antikoncepci třeba i 20 roků a po vysazení si organismus jednoduše nedokáže delší dobu nastavit hormonální rovnováhu. Pro léčbu akné hormonálního typu je velmi vhodná kosmetická hormonální řada FEMINITY, která pomocí přírodních fytoestrogenů dokáže v ženské pokožce znovu nastolit rovnováhu. Léčba akné pomocí moderní dermo-kosmetiky také dosahuje překvapivých výsledků.

Léčba akné pomocí IPL EXILITE II

Léčba akné metodou intenzivního pulzního světla – IPL, je velmi oblíbená pro svoje velice dobré výsledky. Po ošetření problematické pokožky IPL dochází k omezení produkce mazu a růstu bakterií způsobujících akné, a tím i k okamžitému zklidnění jeho nepříjemných projevů jako jsou vřídky a zarudlá ložiska. Metoda IPL je vhodná pro léčbu akné všech typů, ať už se jedná o hormonální nebo vulgaris. Pozitivním bonusem, který tato léčba akné poskytuje je také stažení rozšířených pórů a zmírnění jizviček.

Jak probíhá samotná léčba akné pomocí IPL?

Po důkladném očištění pleti naneseme na ošetřovanou oblast vrstvu chladivého gelu a klient obdrží ochranné brýle na oči. Poté nastavíme intenzitu IPL, aby byla léčba akné efektivní. Během samotného ošetření cítíte pouze lehké štípnutí. Bezprostředně po něm může být pokožka červená, což brzy odezní. Abychom zmírnili podráždění pokožky po IPL, ošetříme Vaši pokožku ještě žlutým světlem BTL POSTLIGHT, které přispěje k rychlejšímu zklidnění pokožky. Ošetření obličejové části obvykle trvá kolem 30 minut. Je možno ale ošetřit i dekolt nebo například záda, či ramena.

Doporučení před a o léčbě akné pomocí IPL:

Před samotnou léčbou akné IPL se doporučuje alespoň 14 dnů vyhnout soláriu a intenzivnímu slunečnímu záření. Léčba akné pomocí IPL není vhodná pro těhotné ženy, osoby s epilepsií, či rakovinou v anamnéze a v některých dalších případech. V případě Vašeho zájmu se objednejte na nezávaznou konzultaci, která je zdarma.

Jak často je potřeba léčbu akné pomocí IPL opakovat?

Podle rozsahu a závažnosti doporučujeme pro léčbu pomocí IPL alespoň 4 až 6 opakování vždy po 14 dnech.

Podívejte se do galerie na výsledky léčby akné:

Před

Po

Back to Top