telefonJsme Vám k dispozici na 608 006 116

Kuperóza – červenání pleti

Kuperóza

Co je to kuperóza?

Kuperóza se častěji vyskytuje u lidí se světlou pokožkou fototypu I a II a více u žen než u mužů. V podstatě se jedná o trvale rozšířené drobné kožní cévky – kapiláry. Nejčastější výskyt takovýchto cévek je v obličeji, dále pak na krku a v dekoltu. Mohou se ale objevit kdekoliv na těle. Červenání pokožky je stále častější a začíná se objevovat již ve věku kolem 20 let. Pokud není červenající kůže vhodně ošetřována a léčena, stav se dále zhoršuje a stává se závažným. Pokud máte pocit, že se Vás toto týká, rozhodně kuperózu nepodceňujte. Kuperóza se totiž může vyvinout v esteticky velmi závažné onemocnění zvané acne rosacea, neboli růžovka. Růžovka je velmi časté onemocnění, kterým trpí přibližně 10 % populace a je rovněž příčinou psychických a estetických handicapů. Poslední stádium rosacey je často spojováno s alkoholismem.

Ceník
Služba 1 ošetření
Obličej 1 990 Kč
Obličej + krk 2 500 Kč
Krk 1 000 Kč
Dekolt 1 800 Kč
Obličej + krk + dekolt 3 000 Kč
Objednat

4 stupně rosacea:

  • Erytróza: toto stádium je typické červenáním v obličeji, které se projevuje zejména po požití horkých nápojů, při stresu, nebo pití alkoholu, při vaření, po sprchování atd.
  • Kuperóza: přetrvávající zarudnutí s trvale rozšířenými povrchovými cévkami
  • Papulopustulární rosacea: stádium odpovídá stádiu 2, a navíc jej provází již zánětlivé projevy na pokožce, jako jsou pupínky a drobné hnisavé puchýřky.
  • Rhinophyma: toto poslední stádium se obvykle vyskytuje u mužů a charakteristickým rysem je velký brunátný nos.
    Jak bojovat s kuperózou?

Časná stádia kuperózy dokážeme velmi efektivně potlačit pomocí intenzivního pulzního světla. Ošetření IPL pomocí přístroje EXILITE II. GENERACE umožňuje účinné a rychlé řešení kožních projevů, jako je například kuperóza, a to pomocí přeměny světelného záření na teplo. Drobné rozšířené žilky v obličeji, které po ošetření intenzivním pulzním světlem získávají pružnost, díky které se mohou znovu stáhnout.

Jak ošetření IPL probíhá?

Ošetření je velmi komfortní. Oči jsou chráněny speciálními neprůhlednými brýlemi. Pleť je ošetřena vrstvou chladivého gelu. Samotná aplikace je bezbolestná, můžete cítit pouze lehké štípnutí. Po ošetření (dle rozsahu trvá 15 až 40 minut) není pleť podrážděná, zarudnutí vzniká jen velmi výjimečně. Po aplikaci se můžete bez obav nalíčit a fungovat zcela běžně. Vedlejším přínosným efektem ošetření je také vyhlazení jizev a skvrn po akné. Po ošetření doporučujeme pokožku chránit krémem s vyšším faktorem.

Jak často je ošetření IPL potřeba podstoupit?

Ošetření kuperózy provádíme cca po 4 týdnech, a to v počtu 2 – 4 opakování.

Máte pocit, že kuperóza by se mohla týkat i Vás? Objednejte se na nezávaznou konzultaci zdarma. Poradíme Vám jak o kuperózní pokožku správně pečovat. Disponujeme speciální řadou kosmetiky na citlivou pleť.

Back to Top