telefonJsme Vám k dispozici na 608 006 116

Depilace voskem

depilace voskem

Voskem se depilují lidé již odnepaměti. Ve starém Římě dokonce existovalo povolání depilačního specialisty, který pomocí nejrůznějších technik zbavoval ochlupení zejména mladé aristokraty. Tehdy využívali zejména vosk z pryskyřice a od té doby se příliš nezměnilo. Mnoho lidí napadne, že nanést vosk a strhnout přeci není nic, co by nezvládli doma. V drogerii lze nalézt nepřeberné množství vosků a voskových pásků, které domácí depilaci mohou skutečně usnadnit.

Proč do kosmetického salonu na depilaci voskem?

Důvodů, proč na depilaci voskem do salon je hned několik. Profesionál ví, co dělá a má “grif”, umí trhnout dostatečně rychle, aby chloupky vytrhnul efektivně a nezpůsobil poranění pokožky. Vosk musí mít ideální teplotu a je třeba jej nanést v dostatečné vrstvě. Hygiena je další důležitý aspekt. Kosmetička vaši pokožku po depilaci ošetří tak, aby se minimalizovalo riziko podráždění, zanesení infekce a zarůstání chloupků.

Ceník
Objednat

Intimní depilace

Nikoho nebaví neustále kontrolovat, jestli má hladké nohy a zda z bikin náhodou nevyčuhuje nějaký chloupek, a to nejen na dovolené.

Depilace voskem intimních partií je nejlepší možné řešení, jak nechat žiletky doma.

Co je to bikini depilace? V každém salónu se názvy typů depilace voskem v oblasti bikin mohou lišit. Přímo na místě se s kosmetičkou můžete domluvit, kde všude chcete v oblasti intimu chloupky odstranit a kde ponechat.

Jak se na depilaci voskem připravit

Délka chloupků je velice důležitá a závisí na ní úspěšnost celé depilace. Správně dlouhý chloupek by měl mít mezi kolem 5 mm. Kratší chloupky nejde voskem dobře zachytit, celý proces bude bolestivější a méně účinný, naopak delší chloupky už jsou také problematické.

Když už jste v salonu, je důležité se uvolnit. Zhluboka se nadechněte a důvěřujte kosmetičce. Stud nechte stranou, nejste první, ani poslední, kdo depilaci podstupuje.

Následná péče

Po depilaci voskem je třeba ošetřit pokožku tak, aby se zabránilo zarůstání chloupků. Možná se na kůži objeví malé červené hrbolky, ty jsou způsobené růstem chloupků, které jsou uvězněné pod starými kožními buňkami. K důkladnému odstranění odumřelých kožních buněk masírujte oblast lufou, houbou nebo kartáčem. Masáž pomůže chloupkům na povrch. Většině lidí od zarůstání spolehlivě pomůže jednoduše peelingový krém, použitý jednou nebo dvakrát týdně. Zjistíte-li, že některá část těla je náchylnější ke vzniku červených hrbolků, použijte velmi měkký kartáček na zuby s jemným mycím gelem a krouživými pohyby uvolňujte zarostlé chloupky.

Opakování depilace voskem

První depilace voskem může být velmi bolestivá, ale chloupky po několika opakováních rostou měkčí a dají se snadněji vytáhnout. Čím častěji docházíte na depilaci, tím je odstranění snadnější a méně bolestivé. Intenzita růstu chloupků je u každého člověka jiná, nejčastěji však výsledek depilace voskem vydrží 4 až 6 týdnů.

Back to Top

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Použitím webu s tím souhlasíte. ... zobrazit podrobnosti

Rozumím