telefonJsme Vám k dispozici na 608 006 116
Objednejte se
Koupit
dárkový poukaz

Léčba akné

Akné je problematické kožní onemocnění, kterým si v určité fázi života projde každý z nás. Odstranění nebo zmírnění akné nebývá snadné a je potřeba především stanovit o jaký druh akné se jedná a následně můžeme klientovi doporučit vhodné ošetření a vhodnou domácí péči. Příčiny vzniku akné mohou pocházet jak z vnitřních tak i z vnějších příčin. Za hlavní příčiny vzniku akné můžeme označit: hormonální změny, nadměrná konzumace cukru a špatné stravovací návyky, ale také vlivy okolí. Na Klinice krásy Anděl Vám doporučíme tu nejlepší péči o Vaši pokožku a nabídneme Vám hned celou řadu procedur v péči o problematickou a aknózní pleť. Léčba akné u nás probíhá pomocí IPL EXILITE II, ale také pomocí kosmetických produktů, které jsou zaměřeny na jednotlivé tipy akné.

Akne vulgaris

Jedná se o běžné akné mladistvých, které se objevuje v okolí puberty. Příčinou tohoto druhu akné je hormon androgen. Projevy tohoto druhu akné jsou především různé černé tečky a uhříky, ale můžou se objevit i závažnější formy akné, jako jsou různé hnisavé bouličky či abscesy. Po ukončení puberty většinou akné pomalu odezní, ale některé formy mohou přetrvávat až do dospělosti. Bohužel také po těžších formách akné často zůstává pokožka zhrublá s možnými jizvami. Pokud chceme příznaky akné mírnit, je nutné se naučit o pokožku obličeje pořádně pečovat a dodržovat jisté hygienické zásady. Častým omylem let minulých bylo to, že se aknotická pokožka ošetřovala nevhodnými přípravky na lihové bázi, které často pokožku vysušovaly a zdánlivě akné léčily. Opak byl však pravdou. Takto opakovaně vysušovaná pokožka má naopak ještě větší tendence zvýšit produkci mazu a tím se následně akné opět zhoršuje. Totéž platí o mytí problematické pokožky klasickými mýdly, které opět pokožku nadměrně vysušují. Pro mladistvou a problematickou pokožku Vám můžeme doporučit salonní ošetření ACTI BIOTIC které projevy akné okamžitě zklidňují a viditelně mírní. Tato špičková kosmetická péče má řadu i pro domácí použití, kterou Vám v našem salonu sestavíme na míru.

Hormonální akné

Tento druh akné se týká žen, které mají zvýšenou hladinu mužského hormonu androgenu. Tento tip akné bývá obzvláště nepříjemný a vyskytuje vlivem hormonální nerovnováhy u mladších žen, ale často se objeví i u žen středního věku a to klidně i kolem 40, 50 let. Častou příčinou vzniku hormonálního akné v pozdějším věku ženy bývá vysazení hormonální antikoncepce. Některé ženy užívají hormonální antikoncepci třeba i 20 roků a po vysazení si organismus jednoduše nedokáže delší dobu nastavit hormonální rovnováhu. Na tento tip akné je velmi vhodná kosmetická hormonální řada FEMINITY, která pomocí přírodních fytoestrogenů dokáže v ženské pokožce znovu nastolit rovnováhu. Výsledky bývají překvapivé!

Léčba akné pomocí IPL EXILITE II

Metoda léčby akné pomocí intenzivního pulzního světla – IPL, je velmi oblíbená pro svoje velice dobré výsledky. Po ošetření problematické pokožky IPL dochází k omezení produkce mazu a růstu bakterií způsobujících akné, a tím i k okamžitému zklidnění nepříjemných projevů jako jsou vřídky a zarudlá ložiska. Metoda IPL je vhodná pro všechny typy a formy akné, ať už se jedná o akné hormonální nebo akné vulgaris. Pozitivním bonusem je také stažení rozšířených pórů a zmírnění jizviček po akné.

Jak probíhá samotné ošetření pomocí IPL?

Po důkladném očištění pleti naneseme na ošetřovanou oblast vrstvu chladivého gelu a klient obdrží ochranné brýle na oči. Poté nastavíme intenzitu testovacím pulzem tak, aby bylo ošetření příjemné. Během samotného ošetření cítíte pouze lehké štípnutí. Bezprostředně po ošetření může být pokožka červená, což brzy odezní. Abychom zmírnili podráždění pokožky po IPL, ošetříme Vaši pokožku ještě žlutým světlem BTL POSTLIGHT, které přispěje k rychlejšímu zklidnění pokožky. Procedura ošetření obličejové části obvykle trvá kolem 30 minut. Je možno ale ošetřit i dekolt nebo například záda, či ramena.

Doporučení před a po odstranění akné IPL

Před ošetřením se doporučujeme alespoň 14 dnů vyhnout soláriu a intenzivnímu slunečnímu záření. Ošetření akné pomocí IPL není vhodné pro těhotné ženy, osoby s epilepsií, či rakovinou v anamnéze a v některých dalších případech. V případě Vašeho zájmu se objednejte na nezávaznou konzultaci, která je zdarma.

Jak často je potřeba ošetření akné pomocí IPL opakovat?

Podle rozsahu a závažnosti akné doporučujeme alespoň 4 až 6 opakování vždy po 14 dnech.

Před

Po

Ceník
Objednat
Back to Top

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Použitím webu s tím souhlasíte. ... zobrazit podrobnosti

Rozumím